SVAZ KVĚTINÁŘŮ A FLORISTŮ ČESKÉ REPUBLIKY

FLORISTICKÁ SOUTĚŽ PŘI JARNÍ ETAPĚ FLORY OLOMOUC 2017

Přinášíme výsledky floristické soutěže s názvem "AVATAR - fantazie inspirovaná thajskou a asijskou přírodou".
V kategorii junior se na třetí příčce umístila Hana Bališová ze Střední školy zemědělské a zahradnické v Olomouci, druhé místo obsadil Vojtěch Antl ze Střední zahradnické školy Rajhrad p.o. a student stejné školy, Filip Bracek soutěž v kategorii juniorů vyhrál.

V kategorii senior se vzhledem k onemocnění vícero soutěžících a účasti pouze dvou soutěžných prací porota rozhodla obou účastnicím - Adéle Murínové ze Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity v Brně a Martině Markové z Olomouce udělit čestné uznání.

 

 

 

 

Pro jarní etapu Flory Olomouc jsme pro Vás opět připravili tradiční floristickou soutěž, letos na netradiční téma "AVATAR - fantazie inspirovaná thajskou a asijskou přírodou"

 

Soutěž se uskuteční 19. 4. 2017 v přízemí pavilonu A Výstaviště Flora Olomouc a bude rozdělěna do dvou kategorií.

Film Avatar se pohybuje na hranici sci-fi/fantasy a jeho příběh se odehrává ve fascinujícím prostředí měsíce Pandora, kde jeho domorodí obyvatelé žijí v těsném vztahu a harmonii s přírodou a všemi bytostmi, které ji tvoří. Režisér filmu James Cameron pracoval na scénáři velmi dlouhou dobu a netají se tím, že inspirací pro fantastickou vizuální stránku filmu a ztvárnění prostředí Pandory mu byly výjimečná místa a fenomény na Zemi. Například vzorem pro světélkování všeho živého na Pandoře v noci mu byla bioluminiscence mořského planktonu, předlohu pro majestátní levitující magnetické hory našel v krajině Thajska, konkrétně ve skalních útvarech vytvořených erozí, vystupujících z moře a jakoby vznášejících se nad jeho hladinou. Tyto výrazné skalní útvary, s čepicí bujné tropické vegetace lze vidět na nejkrásnějších plážích thajské provincie Krabi, na pláži Railay beach, na ostrovech Phi Phi, v thajském národním parku Khao Sok, nebo v čínské provincii Hunan. Výraznou inspirací pro přírodu filmu Avatar byly i tropické deštné pralesy všeobecně. Inspirovat se teda můžete i pralesní vegetací, epifytním způsobem života rostlin v deštných lesích a rozmanitostí rostlinné i živočišné říše tropů.

 

Kategorie juniorů bude mít za úkol uvázat kytici inspirovanu fantastickým filmem Jamese Camerona Avatar.

Kategorie seniorů vytvoří prostorovou květinovou kompozici ispirovanou výše zmíněným snímkem žánru sci-fi.

Soutěžní propozice spolu spřihláškou najdete v příloze.

Přihlašovat se můžete do 12. 4. 2017 na adresu Výstaviště Flora Olomouc, a.s., Wolkerova 17, 771 11 Olomouc, nebo mailem na vyhlidalova@flora-ol.czPARTNEŘI:
Designed & coded by GOLEM GROUP. Powered by Infotip.cz. Copyright © 2008 - 2018 SVAZ KVĚTINÁŘŮ A FLORISTŮ ČESKÉ REPUBLIKY