SVAZ KVĚTINÁŘŮ A FLORISTŮ ČESKÉ REPUBLIKY

Vyznání růžím a veletrh Mezi námi

 

Na Výstavišti Flora v Olomouci se ve dnech 6. - 8. června 2013 konal veletrh poskytovatelů sociálních služeb Mezi námi určený primárně pro zdravotně postižené občany a seniory.

Veletrh byl doprovázen obnovenou tradiční akcí Vyznání růžím, na které se významně podílel Svaz květinářů a floristů ČR. Na prvním dnu této události se prezentoval Ondřej Čerňák, reprezentant SKF ČR a České republiky na mezinárodním floristickém šampionátu juniorů Eurofleurs 2013 v chorvatském Splitu.

V první ze dvou předváděcích akcí uvázal kytice, mezi jiným i kytici pro zrakově postiženou osobu z aromatických a hmatově zajímavých květin, v druhé části pak vytvořil růžové variace na tři ze šesti soutěžních disciplín, které připravuje pro soutěž Eurofleurs v září. Předvedl vazbu svatební kytice s korsáží pro ženicha, květinový šperk v podobě náhrdelníku a květinový stůl pro snoubence nebo mladomanžele.

Při vázání mu asistoval a průvodním slovem ho podpořill Ing. Jiří Martinek Ph.D., proděkan Zahradnické fakulty Mendelovy Univerzity v Brně, který bude Ondřeje doprovázet i po celou dobu soutěže Eurofleurs ve Splitu.

Akce se odehrála v příjemné atmosféře a setkala se s mimořádně pozitivním ohlasem publika.

Na závěr celého vystoupení byly tři kytice z produkce Ondřeje Čerňáka vydraženy a výtěžek z této dražby poputuje na podporu tří organizací, které poskytují sociální služby a pomoc zdravotně postiženým spoluobčanům. Svaz květinářů a floristů ČR byl jedním z úspěšných dražitelů.

 

Fotografie z předváděcí akce najdete v galerii.

 PARTNEŘI:
Designed & coded by GOLEM GROUP. Powered by Infotip.cz. Copyright © 2008 - 2018 SVAZ KVĚTINÁŘŮ A FLORISTŮ ČESKÉ REPUBLIKY